Co jsem viděl, co jsem slyšel

21.08.2023

Příběh na názvy knih: Malý Princ, Ronaldo, Messi, Deník Malého poseroutky, Navždycky, Listy klučiny, Solitaire, Bez šance, Zase se mi zdál ten samý sen, Miluji tě - já vím, Rubín v kouři, Obr Dobr

Zase se mi zdál ten samý sen. Probudil jsem se v černé tmavé místnosti a pokaždé na mě zazářil Rubín zahalený v kouři. Byl tak nádherný, že jsem nutně potřeboval si na něj sáhnout, abych alespoň na chvíli pocítil, jaký je to pocit, být bohatý. Pokaždé jsem za sebou slyšel Malého prince volat o pomoc, ale když jsem se otočil, nikdo tam nebyl, jenom rozehraný solitér. Probudil jsem se celý propocený a v rukou jsem držel plyšáka Messiho.

Terapeutka mi doporučila, psát si deník. Doma jsem hledal čistý blok, abych měl na co psát, jenomže jsem našel něco jiného. Deník malého poseroutky. Mezi stránkami tohoto deníku ležely listy malého klučiny.

Zase se mi zdál ten samý sen. ,,Miluji tě!" vykřikl jsem. ,,Já vím" odpověděl překrásný zářící drahokam. Probudil jsem se s plyšáky Ronalda a Obra Dobra.

Cítil sem se totálně bez šance a navždycky jsem si zapamatoval, že Rubín mě nikdy nebude milovat. Deník byl za chvíli plný mých malůvek a čmáranic. Naposledy, co se mi má prokletá noční můra zdála, jsem konečně spatřil prince. Nevím jak, nevím proč, nevím čeho jsem dosáhl, ale dostanu tě! Rubíne!

Filip Michal, Jonáš Johny Veselý, Sára Kubincová, Zuzka Kubincová, Majda Kopicová, Sebastián Škréta