Město Kadaň má potíže s dodavatelem elektřiny

20.12.2021

Do nečekaných potíží s dodavatelem elektřiny se dostalo město Kadaň. Město a všechny jeho příspěvkové organizace i obchodní společnosti již v předstihu uzavřelo na základě proběhlého výběrového řízení smlouvu o dodávkách elektřiny v nízkém napětí pro roky 2022-2024 s firmou Microenergy, s.r.o. Jenže firma oznámila, že je vzhledem k situaci na trh nucena ukončit činnost.

Web firmy Microenergy hlásí ukončení činnosti.
Web firmy Microenergy hlásí ukončení činnosti.

Město s ní má podepsanou rámcovou smlouvu o nákupu elektřiny. "Od té bude nyní chtít odstoupit," řekl starosta Jiří Kulhánek. "Ještě ale čekáme. Vyzvali jsme firmu k nápravě, nyní má Microenergy 15 dní na nápravu situace." Pokud by se situace firmy změnila, proběhnou dodávky elektřiny beze změny. S tím ale město příliš nepočítá. "Začali jsme proto ihned jednat s Pražskou plynárenskou, která nám dodává elektřinu ve vysokém napětí a ve výběrovém řízení předložila druhou nejvýhodnější nabídku," vysvětluje Jiří Kulhánek. Pokud by se město nedohodlo s žádným z dodavatelů, počítá s tím, že přejde pod dodavatele poslední instance. Smlouvu na dodávku elektřiny pak plánuje uzavřít na jaře roku 2022, kdy by současné vysoké ceny mohly podle zkušenosti z minulých let klesnout.

Ročně má město a jeho organizace spotřeba zhruba 3500 MWh elektřiny v pásmu nízkého napětí. Dodávky elektřiny dál pokračují.

Podrobný článek o situaci kolem dodávek elektřiny pro Kadaň a její příspěvkové organizace i obchodní společnosti přineseme v lednovém čísle (13. 1. 2022).