Mateřinka 2023

22.03.2023

Po léta tradiční přehlídka Mateřinka bude letos "jen regionální. Její celorepubliková podoba byla totiž zrušena. Chomutovská Mateřinka začíná právě dnes.

Organizátorky z Chomutova, Kadaně, Jirkova a Klášterce nad Ohří se ale rozhodly, že si  Chomutovskou Mateřinku vzít nedají. "A tak za podpory statutárního města Chomutov, Kadaně i mnoha sponzorů, kterým tímto děkujeme, i letos proběhne v měsíci březnu v Městském divadle Chomutov po dva dny festival dětských vystoupení. A stejně jako roky před tím i letos uvidíte na podiu malé herce, tanečníky, zpěváky i sportovce, kteří vám předvedou, co se za pomocí svých paní učitelek v mateřských školách naučili, co mají rádi," řekla jedna z nich, Iveta Králová.

S podtitulem "Děti celého světa" se na podiu vystřídají děti ze 13 součástí Mateřské školy Chomutov, mateřská a základní škola Palachova Chomutov, mateřinky z Jirkova, Kadaně, Klášterce nad Ohří a dokonce dorazí děti ze dvou mateřských škol z Prahy. Publikum si tak užije nezapomenutelný kulturní zážitek. Prostory divadla budou opět zdobit práce dětí z uvedených mateřských škol.

Přijďte proto, kdo můžete podpořit naše děti potleskem 22. a 23. března od 14.30 hodin do krásného prostředí Městského divadla v Chomutově.