Mimořádný úspěch Karate klubu Kadaň a Klášterec

25.11.2021

Karate klub Kadaň a Klášterec získal na Mistrovství České republiky 2021 z 5 možných Mistrů/Mistryň České republiky 4 tituly a jedno druhé místo. Prostě senzace.

Ve dnech 6. - 7. 11. 2021 se v Kadani konalo Mistrovství České republiky JKA a závěrečné kolo České národní ligy JKA. Do MČR nemůže nastoupit každý závodník, pro nominaci je potřeba celý rok získávat body, a jenom 16 nejlepších v každé kategorii z celé republiky se pak může zúčastnit, takže už samotná možnost startu je úspěchem. Mnohem víc jsou však medaile.

Máme čtyři mistry republiky a jednu vicemistryni, jak již můžete tušit z názvu článku! Kristýnu Tesařovou (hned dvakrát), Nikol Matušovou, Davida Vyhnálka a Šárku Koritinovou.

Pocity a postřehy našich závodníků:

Kristýna Tesařová

V sobotu jsem závodila v juniorské kategorii, kde jsem dokázala získat zlatou medaili v kata Juniorky. Pilně jsem na to dřela a byla jsem moc ráda, že to vyšlo! Na kumite se mi úplně nezadařilo, ale beru si z toho jen ponaučení.
V neděli jsem se zúčastnila seniorské kategorie a opět se mi podařilo vybojovat krásné první místo v kata ženy. V kumite se mi dařilo o mnoho lépe a dokázala jsem vybojovat stříbrnou medaili. Tím se se stala i vítězkou kombinace v nejprestižnější kategorii.
Celkově jsem byla s výsledky velmi spokojená a šťastná, že jsem tak krásně zakončila závodní sezónu.

Nikol Matušová

Jsem moc ráda, že jsem se probojovala až na MČR.

Mám obrovskou radost z výsledků, kterých jsem dosáhla, ale hlavně z toho titulu MČR. Kumite mi uteklo, tady jsem mohla být o stupínek výš, ale prostě ten tlak byl už moc velký, ale jsem moc ráda za 3. místo.

Samotné závody byly moc pěkné, velká účast závodníků i diváků, moc se mi to líbilo, užívala jsem si to.

David Vyhnálek

Tohle Mistrovství České republiky jsem si moc užil, protože bylo pro mě asi zatím nejúspěšnější. Poslední dvě MČR jsem prohrál ve finále o jednu desetinu bodu a tentokrát jsem konečně vybojoval to první místo. Ze semifinále jsem postoupil do finále z prvního místa, ale ve finále jsem se v některých částech katy necítil tak jistě, alespoň vím, co můžu do příště zlepšit, na čem mám pracovat.

Šárka Koritinová

S disciplínou kata jsem velice spokojená. Podařilo se mi porazit soupeřku, kterou jsem letos ještě neporazila. Skončila jsem, ale opět druhá. Vítězka cvičila nejen vyšší katu, ale po technické stránce se jí podařila lépe než mně. V kumite jsem měla trochu smůlu na los. Hned v prvním kole jsem nastoupila proti budoucí vicemistryni. Rozhodně to není žádná ostuda, beru to jako výzvu do budoucna. Také se budu snažit vylepšit svojí finálovou kata, protože vyhrát je prostě ten nejlepší pocit.

Medailovou sbírku pak ještě zkompletovaly kata týmy. V kategorii mladší žákyně vybojovaly 2. místo Nikol Matušová, Lada Skalská a Sára Lalíková. Těsně před turnajem se zranila Tereza Doležalová a místo ní nominoval trenér Josef Patík Sáru Lalíkovou, pro kterou to byl první závod v životě. Vedla si opravdu dobře. Další stříbro vybojovaly mladší dorostenky Šárka Koritinová, Anna Doležalová a Zuzana Mašková. Zuzana Mašková je sice mladší, ale vypomohla ve vyšší kategorii a zaslouženě pomohla týmu k druhému místu na Mistrovství České republiky.

Výsledky MČR 2021

Mladší žákyně

Nikol Matušová

1. místo v kata, 3. místo v kumite,

Vítězka kombinace

Lada Skalská

7. místo v kata

Mladší dorostenci

David Vyhnálek

1. místo v kata

Mladší dorostenky

Šárka Koritinová

2. místo v kata, 6. místo v kumite,

Juniorky

Kristýna Tesařová

1. místo v kata, 7. místo v kumite,

Ženy

Kristýna Tesařová

1. místo v kata, 2. místo v kumite,

Vítězka kombinace

KATA TÝM

Mladší žákyně

Nikol Matušová, Lada Skalská, Sára Lalíková

2. místo

Mladší dorostenky

Šárka Koritinová, Anna Doležalová, Zuzana Mašková
2. místo

Všichni závodníci děkují trenérům Josefu Patíkovi, Janu Kalkušovi, Michalu Kubincovi a Tomáši Froňkovi za trpělivost a podporu při tréninku i během závodů. Obrovské poděkování patří také rodičům, kteří své děti podporují a vedou k odpovědnosti.

Ocenění si zaslouží i všichni organizátoři závodů, protože MČR proběhlo naprosto hladce a to u nás v kadaňské sportovní hale.

V Kadani dne: 7. 11. 2021 Leona Koritinová a Josef Patík
Předseda Karate klubu Kadaň a Klášterec