Po stopách zuřivého reportéra

21.08.2023

Tajemná fotografie

Dostali jsme obrázek. Byl velice rozmazaný. Zjistili jsme, že na obrázku je obal od knihy. Dokázali jsme vyluštit příjmení autora (Kisch). Poté jsme částečně vyluštili jméno knihy. Vyhledali jsme si autorovo příjmení a zjistili celý název knihy a jméno autora. Pražský pitaval - Egon Ervín Kisch. Naše poslední rozhodnutí bylo jít pro více informací do knihovny.

Majda Kopicová, Filip Michal, Kristýna Melišíková, Jakub Demjan

Egon Ervín Kisch

Narodil se v Praze 29. dubna 1885. Vystudoval žurnalistiku na Karlově univerzitě. Byl to slavný česko-německý spisovatel a reportér. Svoje reportáže vydával knižně, proto jsou jeho knihy převážně v žánru detektivek. Napsal spoustu významných děl, jako třeba Tonka Šibenice, Zuřivý reportér či Pražská dobrodružství. Ve svých 53 letech se oženil s Giselou Linerovou, avšak po devíti letech šťastného manželství zemřel. Bylo to 31. března 1948.

Sára Kubincová, Honza Pánek, Jonáš Johny Veselý, Tobiáš Pácal

V knihovně jsme se zeptali paní knihovnice, v jakém oddělení by se knížka mohla nacházet. Dozvěděli jsme se, že je v dospěláckém oddělení. Po chvíli hledání jsme ji našli. Zjistili jsme, že je to špatné vydání, tak jsme se šli podívat do skladu na půdě, kde jsme konečně našli správné vydání.

V knize Egona Ervina Kische jsme našli papírek. Na něm bylo napsáno:

Ilse Weiss
irden plättchen
von Serner?

Snažili jsme se text přeložit, a došli jsme k závěru, že Ilse Weiss" je pravděpodobně jméno, "irden plättchen" znamená "hliněné dlaždice" a "von Serner?" znamená "od Sernera?". Další se snažili najít význam textu, ale zatím nikdo nenašel smysluplný význam.

Zuzka Kubincová, Mína Dohnalová, Bořek Dohnal, Sebastian Škréta